Maszkhasználat a Szent Margit Kórházban

A járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló 431/2020. (IX. 18.) Kormányrendeletben foglaltak szerint az egészségügy intézmény területén mindenki köteles maszkot olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.

Fentiek ismeretében, felhívjuk az ambuláns betegek, illetve az engedéllyel rendelkező látogatók figyelmét, hogy a Kórház egész területén orvosi maszk, vagy textilmaszk használata kötelező a fentiekben leírt módon; sál vagy kendő használata nem megengedett.

Mostantól a fekvő betegek/ápoltak részére is kötelező az sebészeti maszk használata amennyiben elhagyják a kórtermet; részükre a maszkot a Kórház biztosítja.

A kilégző szeleppel ellátott FFP2, illetve FFP3 respirátor a vírust ürítő személy (aki akár tünetmentes is lehet) általi használata kifejezetten veszélyes a környezetére, mivel a kilégzőszelepes respirátor kifelé nyomja a használt levegőt, ezért a betegek és látogatók részére a használata a Kórház területén tilos!

Megértésüket köszönjük!