Kórházunkban is elérhető az ingyenes SMA szűrés

Kórházunkban újra elérhető az ingyenes SMA szűrés . A veleszületett gerincvelői izomsorvadás (SMA) egy ritka öröklődő betegség, hazánkban kb. 8000 újszülöttből egy  csecsemőt érint.

A betegség kezelésére kifejlesztett gyógyszerek Magyarországon is állami támogatással alkalmazhatók. A betegség korai felismerése nagyon fontos, hiszen, ha már csecsemőkorban, tünetmentes állapotban megkezdik a kezelést, úgy a gyerekek szinte teljesen egészségesen fejlődhetnek, életminőségük felnőtt korban csaknem teljesértékű lesz.

Természetesen március 1-től kórházunkban is elérhető az ingyenes SMA szűrés, a szülőknek csak jelezni kell, hogy kérik, kollégáink a szülés után vért vesznek a kicsitől, amit aztán elküldünk bevizsgálásra.

Fontos tudni, hogy amennyiben a gyermek 2024. január 1. és 2024. február 29. között született, a szülők visszamenőleg házi gyermekorvosuknál, vagy területi védőnőjüknél kérhetik a vizsgálat elvégzését 2024. április 30-áig!