Hasznos információk azok számára, akik szeretnék felvenni az első, második vagy harmadik oltást

Kik regisztrálhatnak oltásra a vakcinainfo.gov.hu oldalon?

• Minden, Magyarországon élő magyar állampolgár;
  • a 12 év feletti gyerekeket a szülők tudják regisztrálni;
  • a külhoni magyarok (magyar állampolgárok, magyar igazolvánnyal rendelkezők);
  • a külföldön élő magyar állampolgárok;
  • valamint a Magyarországon élő külföldiek, akik számára angol nyelven is elérhető a regisztrációs felület.

Mi a teendő, ha szeretném megkapni az első, koronavírus elleni oltásomat?

A rendszer mindenekelőtt azoknak biztosít lehetőséget egyéni oltásidőpont foglalására, akik előzetesen regisztráltak a vakcinainfo.gov.hu felületen. A regisztrációt ezen az oldalon lehet ellenőrizni.

Mit vigyek magammal az első oltásra?

• TAJ kártyát;
  • személyi igazolványt;
  • a letölthető hozzájáruló nyilatkozatot kitöltve, bár ha elfelejtettem magammal hozni, adnak az oltóponton is;
  • és a biztonság kedvéért a kinyomtatott visszaigazolást az időpontfoglalásról.

Hol és hogyan tudok időpontot foglalni a harmadik oltásra?

A harmadik oltásra az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) oldalán, az eeszt.gov.hu oldalon foglalhatunk időpontot az „Oltás időpontfoglalás tajszámmal” menüpont alatt. Ha regisztráltam a harmadik oltásra, első körben a megyei és a centrumkórházakba biztosít lehetőséget időpontra a foglalórendszer.

Az oltás helyét és időpontját a felület által felkínált lehetőségek közül szabadon kiválaszthatjuk.

Ha nincs TAJ számom, abban az esetben foglalhatok-e időpontot a harmadik oltásra?

Akinek nincs TAJ száma, annak jelenleg nem biztosít időpontfoglalási lehetőséget a rendszer. Mindez nem jelenti azt, hogy a TAJ szám nélküliek ne lennének jogosultak az oltásra. Számukra speciálisan erre a célra kijelölt oltópontokon adják be a vakcinát a megyei és fővárosi centrumkórházban, az oltási dokumentációk ellenőrzését követően. Ugyanez igaz azokra, akik ugyan rendelkeznek TAJ számmal, viszont külföldön kapták meg valamelyik oltásukat.

Hirtelen közbejött valami. Lehet-e módosítani az online foglalt oltási időpontot, legyen szó első vagy harmadik dózisról?

Nem, legalábbis közvetlenül nincs lehetőség a rendszerben az online foglalt időpont lemondására, módosítására. Ilyenkor érdemes felkeresni az adott oltópontot a visszaigazoló e-mailben szereplő elérhetőségen. Ha épp lebetegedtünk, akár koronavírusosak vagyunk, vagy más lázas betegségünk van, akkor nem minősülünk olthatónak. A harmadik oltásra való jogosultság természetesen ebben az esetben nem vész el: ha már meggyógyultam, beoltanak.

Mit kell vinnem magammal a harmadik oltásra?

• a TAJ kártyámat;
  • a személyi igazolványomat;
  • a kitöltött hozzájáruló nyilatkozatot, amit innen lehet letölteni;
  • az igazolást az előző oltásokról;
  • illetve a kinyomtatott visszaigazolást az időpontfoglalásról.