Jubileumi Margit-napi ünnepség

A Budapesti Szent Margit Kórház ebben az évben június 10- én önálló működésének tizedik évfordulóját ünnepeli.

A Margit-napnak hagyománya van Kórházunkban, 2013 óta ünnepeljük. Az ünnep egyedisége, hogy egészségügyi dolgozóként önmagunkról nem a hagyományos Semmelweis-napon emlékezünk meg, hanem az intézmény névadója, Szent Margit neve napján.
Skóciai Szent Margitot Skócia népe hálás szeretettel tisztelte, aki templomokat és kolostorokat építtetett, és minden nyomorúságos szenvedőn segített. Az irgalmasság tetteinek gyakorlásával emléket állított az emberek szívében. Ezen örökségek mentén, büszkén viseli Kórházunk a Margit nevet.

2023. június 9-én tartottuk Intézményünkben a Margit-napi ünnepséget, amelyen jelen volt Varga Mihály pénzügyminiszter, Jenei Zoltán az Országos Kórházi Főigazgatóság kórház-főigazgatója,  Dr. Ralovich Zsolt az Észak-budai Szent János Centrumkórház intézményvezető főigazgatója és dr. Nagy Mihály a Szent Margit Kórház főigazgatója.

Pénzügyminiszter úr beszédében kitért arra, hogy a Budapesti Szent Margit Kórházban az elmúlt évek során számos fejlesztésre került sor. Megújultak a kórház terei, akadálymentes vizesblokk került átadásra a  Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályon, korszerű CT-, MRI- és digitális röntgen-gépeket szereztek be, valamint a mammográfiás eszközpark is megújult. Az épület tetején kiépült napelem-parknak pedig az energiaárak megugrása után kiemelt szerepe van a hatékony gazdálkodásban.

Nagy Mihály kórházigazgató arról beszélt, hogy az intézményben az elmúlt években számos felújítás történt; épületenergetikai beruházásokat valósítottak meg, megújult a konyha, valamint korszerű orvostechnikai eszközöket szereztek be.

Az ünnepi beszédek után került sor az igazgatói dicséretek, a főorvosi és adjunktusi kinevezések átadására. Az elmúlt időszakban végzett áldozatos és fáradhatatlan munkájáért, helytállásáért az Intézmény valamennyi dolgozóját dicséret illeti. A Budapesti Szent Margit Kórház menedzsmentje azon személyeket emeli ki, akik valamivel mégiscsak többet tettek a zavartalan és biztonságos működésért, a betegellátásért.

A Budapesti Szent Margit Kórházban a betegellátás területén végzett kiemelkedő szakmai munkájáért Főigazgatói dicséretben részesülnek:

• Fábián Sándor, a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály főorvosa, a Lézerambulancia vezetője,
  • az Élelmezési Csoport munkatársai képviseletében Tóth Judit élelmezésvezető.

A Budapesti Szent Margit Kórházban végzett kiemelkedő szakmai munkájáért Orvos Igazgatói dicséretben részesülnek:

• Mihók András, a Sebészeti Osztály főorvosa
  • Csiki Lóránt, a Központi Aneszteziológiai Intenzív Terápiás Osztály osztályvezető főorvosa.

A Budapesti Szent Margit Kórházban végzett kiemelkedő szakmai munkájáért Ápolási Igazgatói dicséretben részesülnek:

• Kovács Zsuzsanna, a Központi Gyógyszertár vezető asszisztense és
  • Styaszniné Kántor Andrea, az Általános Belgyógyászati Osztály osztályos főnővér helyettese.

A Budapesti Szent Margit Kórházban végzett kiemelkedő szakmai munkájáért Gazdasági Igazgató-helyettesi dicséretben részesülnek:

• Pálinkás István, Műszaki Osztály osztályvezető helyettese.

Gratulálunk minden dicséretben részesülő kollégának!

Margit-napi ünnepi eseményünkön kerül sor minden évben az orvosok Intézményen belüli szakmai, erkölcsi előmenetelének szabályzata alapján a kinevezések átadására.

• adjunktusi kinevezést kap dr. Megadja Bálint, a Sebészeti Osztály szakorvosa
  • adjunktusi kinevezést kap dr. Somlai Krisztián, a Sebészeti Osztály szakorvosa
  • főorvosi kinevezést kap dr. Magony Mónika, az I. sz. Belgyógyászati Osztály adjunktusa
  • főorvosi kinevezést kap dr. Márczi Viktória, az I. sz. Belgyógyászati Osztály szakorvosa
  • főorvosi kinevezést kap dr. Chmel Rita, a IV. sz. Általános Belgyógyászati Osztály szakorvosa
  • főorvosi kinevezést kap dr. Szigethy Adrienn, a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály adjunktusa
  • főorvosi kinevezést kap dr. Veresh Zoltán, a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály adjunktusa.

Gratulálunk a Kollégáknak az előléptetésekhez!

Hagyománynak számít Kórházunkban, hogy a Margit-napi ünnepségünkön köszönjük meg az elmúlt időszakban nyugdíjba vonult kollégáink áldozatos munkájátt.

• Gazdikné Vígh Judit, a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály csecsemő- és gyermekápolója
  • Finta Ernőné, az Onkológiai Osztály felnőtt szakápolója
  • Tóth Jánosné, a Sebészeti Osztály ápolója,
  • Székely Péterné, a Fejlődésneurológiai Osztály orvosírnoka,
  • Greffné Tóth Zsuzsanna, a Központ Labor szakasszisztense,
  • Wanderlich Béla, a Központi Labor szakgyógyszerésze,
  • Mousa Moustafa, a Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály főorvosa,
  • Molnár Péter, a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztály főorvosa.

A Budapesti Szent Margit Kórház nevében köszönjük munkájukat és kívánunk hosszú, boldog és egészséges nyugdíjas éveket minden kollégának!

Az esemény háziasszonya Simorjay Emese művésznő volt, aki két külön meglepetés verssel tette szebbé az ünnepi hangulatot.

A rendezvény zárásaként Eliza Bliss mélyhegedűművész előadást hallgathattuk meg, ezzel köszöntöttük Intézmény minden munkatársát a Margit-napi ünnepségen.

Női kollégáink az "Emléklap" mellé gyönyörű virágcsokrot kaptak az ürömi Mimóza Virág és Ajándék jóvoltából, férfi munkatársaink pedig bort kaptak a szentantalfai Dobosi Pince és a szekszárdi Merfelsz Pincészet támogatásával.

Élelmezési csoportunk számára a Cziniel Cukrászda és Kávéház trüffel tortakülönlegességgel kedveskedett.

Köszönjük a Partnereknek, hogy támogatásukkal ebben az évben is segítették a Margit-napi ünnepség megvalósulását.

A fotókat Szilvási Péter készítette, felhasználáskor kérjük a fotós nevét megjelölni.