Köszöntjük a Kórházunkban dolgozó ápolóinkat az “Ápolók Nemzetközi Napja” alkalmából!

Köszöntjük a Szent Margit Kórházban dolgozó ápolóinkat!
Ez a nap minden évben az ápolókról szól, akik lelkiismeretes és elkötelezett munkájáért mondunk köszönetet és fejezzük ki hálánkat.
Ez a nap egyébként Florence Nightingale brit ápolónő születésnapja, aki az ápolóképzés kiemelkedő alakja. A már életében legendává vált brit hölgy az 1853-56-is krími háború idején a törökországi brit katonai kórházban a tisztaság és a megfelelő ellátás megszervezésével nagyságrendekkel csökkentette a halálozási arányt. Hazatérve hősként tisztelték, a róla elnevezett nővérképzőt pedig 1860-ban nyitották meg. Ő fogalmazta meg: “az ápolónő munkája háromszoros érdeklődést kíván: szellemi érdeklődést az eset iránt, szívbeli érdeklődést a beteg ember iránt, szakmai érdeklődést a gyakorlati munka technikája iránt”.