Sikeres volt az I. Szent Margit Tudományos Napok konferencia

A Margit-napnak hagyománya van a Budapesti Szent Margit Kórházban. 2013 óta ünnepeljük, melynek  különlegessége,  hogy  egészségügyben  dolgozó  kollégáinkról  nem  a  hagyományos Semmelweis-napon emlékezünk meg, hanem az intézmény névadója, Szent Margit neve napján.

Az Intézmény menedzsmentje minden évben ezen a napon a hagyományoknak megfelelően jutalmazza kimagasló tevékenységet  végző  Kollégákat.  Főigazgatói/igazgatói  dicséreteket,  adjunktusi  előléptetéseket adtunk át és elbúcsúztunk a nyugdíjba vonuló Kollégáinktól, megköszönve az évtizedekig, vagy évekig tartó áldozatos, kitartó munkájukat.

Intézményünk nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a magas szakmai szinten végzett betegellátás mellett regionálisan is előmozdítsa a tudományos életet.  Ennek fényében a Margit-napi eseményünkhöz kapcsolódva idén első alkalommal, 2026.06.11 és 12. között rendeztük meg a  I. Szent  Margit  Tudományos  Napokat. A rendezvénynek a Budapesti Szent Margit Kórház KOnferencia terme és A épületi aulája adott otthont. A kétnapos konferencián a betegellátásban résztvevő munkatársaink és meghívott előadóink előadásaik révén betekintést nyújtottak az adott szakterület munkájába, korszerű ismereteik hasznos információval szolgáltak a mindennapi gyógyító munkához és betekintést engedtek  a jövő orvosi tevékenységeibe.

A konferencia első muntidiszkiplináris napja a belgyógyászati szakmák jegyében telt, mely során prominens előadók magas szakmai szintű előadások keretében ismertették a kardiológia, angiológia, onkológia, gasztroenterológia, diabetológia, immunológia és nefrológia legfrissebb eredményeit. A tudományos program elején, dr. Varju Imre Zoltán Főigazgató és Dr. Szász Máté Sándor Klinikai Orvosigazgató-helyettes Urak  megnyitóját követően Merkely Béla és Zima Endre Professzor Urak a kardiológia terén nyitóelőadásaikban beszélek az újdonságokról, míg Kempler Péter Professzor Úr az obezitológia világába  avatta be az érdeklődőket. A társintézmények meghívott előadói (dr. Jassó István, dr. Máté Kinga, dr. Török Szilárd) mellett kórházunk szakorvosai is rendkívül igényes módon, mindenepei betegellátást is érintő témákat ismertették. Az első napon intézményünk szakdolgozói (ergoterapeuta, gyógytornász, radiográfus, decibutus TEAM tagjai, endoszkópos szakasszisztens) esetbemutatásokon keresztül mutatták be a színvonalas, kórházunkban orvoskollégákkal folyó közös csapatmunkát. A csütörtöki programot, Berente Judit, a Magyar Szervátültetettek Szövetség elnökének érdekes, egyben megindító előadása zárta.

A konferencia második napját a mesterséges intelligencia egészségügyben történő alkalmazásának és a manuális szakmáknak szenteltük. A mesterséges intelligencia megjelenése világunkat kiemelten foglalkoztatja, alkalmazása több szakterületen jelentőséggel bír. Az AI támogatott alkalmazások, döntéstámogató rendszerek és orvostechnikai eszközök felhasználása egyre szélesebb. Kórházunk szorosan együttműködik az Óbudai Egyetemmel, ahol a kutatások jelentős része az AI támogatott rendszerek egészségügyben történő alkalmazásán alapszik, ezeknek a kutatásoknak a részleteibe Prof. Dr. Kovács Levente, Prof. Dr. Zrubka Zsombor és Prof. Dr. Haidegger Tamás avatta be a hallgatóságot. Nőgyógyászati kórképekről és sebészi megoldásokról szóló előadások keretében a kollégák látványos képillusztráció mellett mutatták be intézményünkben folyó magaszintű munkát. A tudományos programot az Egy lépéssel több alapítvány elnökének, Hajós Istvánnak az előadása zárta. Minden előadó az előadása végén köszönő oklevelet és egy jelképes ajándékot vehetett át.

Előadások szünetében a résztvevők kávé és aprósütemény mellett folytattak eszmecserét a hallottakról, az aulában gyógyszercégek kiállítása és robotok bemutatása színesítette a programot. A szakmai program moderátorának Takács Bencét kértük fel.

A bemutatott témák fontosságát jól példázza, hogy a kongresszuson számos háziorvos kolléga és társintézményekben dolgozó kolléga vett részt.

A tudományos napok jelentősége azonban nem csak szakmai szempontból kiemelt, hanem közösségteremtő erővel bír, és elmélyíti a szakmai és emberi kapcsolatokat intézményük falain belül és kívül is.

 

Képgaléria: az eseményről készült képek feltöltése folyamatban.

Dr. Szász Máté Sándor

Klinikai Orvosigazgató-helyettes

Széchenyi 2020
Skip to content