Terhességi ultrahang vizsgálattal kapcsolatos tájékoztató

A terhességi ultrahang vizsgálatokra érkezők esetében az alábbiak betartása szükséges és kötelező:

• A vizsgálatra a várandós személlyel egy kísérő érkezhet.
  • A kísérő csak érvényes védettségi igazolvánnyal, vagy védettségi igazolvány hiányában a vizsgálatot megelőző 48 órán belül történt mintavételezés után végzett negatív eredményű SARS-CoV-2 PCR teszttel jöhet be az Intézménybe.
  • A jogosultság igazolása érdekében köteles a védettségi igazolvány vagy a negatív SARS-CoV-2 PCR teszt bemutatására.
  • Kórházunkban a sebészi, illetve FFP2 vagy FFP3 maszk viselése kötelező, melyet az egész vizsgálati idő alatt az orr és a száj eltakarásával viselni kell.
  • A belépéskor és távozáskor a kézfertőtlenítés kötelező.
  • A kórházban történő ultrahang vizsgálatra a járványhelyzetre való tekintettel kiskorú gyermeket nem áll módunkban felengedni.

Megértésüket köszönjük!