2,5 milliárdos egészségügyi fejlesztés a Szent Margit Kórházban

Több mint 10 milliárd forint európai uniós forrás jutott a budapesti kórházak energetikai korszerűsítésére, amely során hat intézmény tíz telephelyén valósulnak meg energetikai fejlesztések.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP – 5.2.2-16-2016-00107) “Budapesti egészségügyi intézmények energetikai korszerűsítése” c. projekt keretén belül a Szent Margit Kórházban a beruházás során kicserélésre kerülnek a külső nyílászárók, teljes körű burkolatfelújítás és homlokzathőszigetelés, és festés, valamint gépészeti fejlesztés is történik.
A program célja, hogy javítsuk a hőtechnikai adottságokat, korszerűsítsük a hűtési-fűtési, és szellőztetési rendszereket.
A fejlesztésekről nyilvános sajtótájékoztatón beszélt Prof. Dr. Kasler Miklós az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere, Dr. Gór Csaba képviselőjelölt és Dr. Nagy Mihály a Szent Margit Kórház főigazgatója.