A nyári hónapokban, a szabadságok idején minden évben nehezebb véradókat toborozni. Vérre azonban szükség van a műtétekhez, a baleseti sérültek ellátásához, a vérkészítményekre, transzfúzióra szoruló betegek kezeléséhez.

A „Véradók Világnapján” a véradás fontosságára hívta fel a figyelmet az Országos Vérellátó Szolgálat, az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság a Szent Margit Kórházzal együttműködve, melyhez 2019. június 14-én sajtónyilvános eseményt szerveztek.

A Szent Margit Kórház minden évben két alkalommal szervez véradást: a nyári időszak elején és a karácsonyi ünnepek előtt. A kórház, mint minden egészségügyi intézmény folyamatos vérfelhasználónak minősül. A véradó programok szervezésének a célja, a vérkészlet stabilitásának megőrzése, feltöltése.