Mire jó az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT)? Milyen előnyökkel jár az orvos és a beteg számára? Mennyiben gyorsítja az ellátást?

Az EESZT új, szolgáltatás orientáltabb betegellátási lehetőséget biztosít a magyar egészségügyi szolgáltatók számára. A betegeknek továbbra is a megszokott folyamatok adottak, ugyanúgy elmennek az orvoshoz, ha betegek, vagy rutin kivizsgálást, ellenőrzést szeretnének. Az orvos azonban az EESZT biztosította információk segítségével gyorsabban tudja felállítani a diagnózist, és hatékonyabb terápiát tud megállapítani a betege számára. Ha bármilyen okból mégsem érné el az EESZT-t, mondjuk az internetkapcsolat hiánya miatt, a korábban megszokott módon látja el a beteget, és az ellátási esemény adatait az általa használt medikai rendszer később automatikusan elküldi az EESZT-nek.

A tájékoztató kisfilm segítségével, megismerhetik Önök is az EESZT programot: