Megújult belső térrel és széles termékválasztékkal július elsején megnyitott a Szent Margit Kórház büféje az “A” épület földszintjén. Elsődleges célunk, hogy a kórház betegeinek, látogatóinak és dolgozói számára színvonalas, választékban gazdag, frissen és helyben készített étkezési lehetőséget biztosítsunk. Kiemelt figyelmet kap az egészséges táplálkozás, ezért az alapvető élelmiszerek és az általános szendvicskínálat mellett helyet kapnak a reform konyha még hideg büfében kiszolgálható ételkülönlegességei is, mint például a saláták. A szendvicsek készítésénél fontos szempont a kézi gyártástechnológia és a tradicionális receptúrák alkalmazása. Az egészség táplálkozás részeként kizárólag friss, helyben készített szendvicsek közül lehet választani, melyhez minőségi babkávéból készült kávé különlegességeket is lehet fogyasztani.

Megújult az ügyféltér is: több szék és asztal, valamint egy kanapé és gyereksarok szolgálja a betegek, a hozzátartozók kényelmét.

Nyitva tartás: hétköznap 8-18 óra között, hétvégén 9-17 óra között