A Szent Margit Kórház 2013 óta szervezi meg a Margit-napi programsorozatot az Intézmény „születésnapjához” kötődően.

Talán mondhatom, hogy a Kórház életében ezt az alkalmat tekinthetjük egy sokrétű, jó hangulatú programnak, hiszen június első szombatján Családi Napot tartottunk, ahol kellemes környezetben a kikapcsolódásé és a szórakozásé volt a főszerep.  Ma pedig június 11-én, folytatván a hagyományt főigazgatói/ igazgatói dicséretek, emlékplakett, előléptetések átadásával folytatódik hivatalosan a Margit Nap. Most egy pillanatra megállhatunk és ünnepelhetünk az egyformának tűnő hétköznapokban. A betegellátás mellett egy kicsivel nagyobb figyelmet szentelhetünk egymásnak.” – hangzott el Barabás Évától, aki idén Margit-napi ünnepségünk háziasszonya volt.

Dr. Badacsonyi Szabolcs főigazgató úr köszöntő beszédében kitért a kórház megújulásának fontosságára, és arra kérte a munkatársakat, hogy összetartó közösségként dolgozzanak egy még jobb Szent Margit kórházért.

Ezután került sor a Szent Margi Kórházért emlékplakett, valamint főigazgatói, igazgatói dicséretek, főorvosi és adjunktusi kinevezések átadására:

• a Kórházért végzett kiemelkedő munkájáért Szent Margit Kórházért Emlékplakettben részesült Gálszécsy Andrásné, az intézmény korábbi ápolási igazgatója
  • kiemelkedő szakmai munkájáért főigazgatói dicséretet kapott Penyige József gasztroenterológus főorvos
  • orvos-igazgatói dicséretben részesült Farczádi Enikő onkológus főorvos,
  • ápolási igazgatói dicséretet kapott Zakarné Mezei Erzsébet nefrológus szakápoló
  • gazdasági igazgatói dicséretet adtunk át Futosi Istvánné főkönyvelőnek

A közalkalmazotti jutalmazás, valamint az orvosok intézményen belüli szakmai, erkölcsi előmenetelének szabályzata alapján:

adjunktusi kinevezést kapott:

• Lenkefi Marcell, az Általános Belgyógyászat szakorvosa
  • Csaplár Melinda, a Mozgásszervi Rehabilitáció szakorvosa
  • Telek Tamás PhD, Szülész-Nőgyógyász szakorvos

főorvosi kinevezést kapott:

• Fazekas Ibolya, az Általános Belgyógyászati osztály osztályvezető-helyettese
  • Dósa Mercédesz, a Központi Műtő vezetője
  • Dolgos Szilveszter, a Nefrológiai és Gasztroenterológiai osztály osztályvezetője
  • Mikecz Ildikó, a Központi Radiológiai osztály vezetője

Az Intézeti Tudományos és Kutatási Bizottság a hagyományokhoz híven ez évben is megrendezte a Fiatal Diplomások Fórumát. A rendezvényen 11 előadás hangzott el, melyet egy 5 tagú bíráló bizottság értékelt. Az emléklapokat Prof. Dr. Berényi Marianne az Intézeti Tudományos és Kutatásetikai Bizottság elnöke, a Fejlődésneurológiai Osztály osztályvezető főorvosa adta át:

• első helyezett lett: Daróczi Tímea, az Általános Belgyógyászati Osztály szakorvosjelöltje
  • második helyezett lett: Fekete Alexandra, a Nefrológiai és Gasztroenterológiai Osztály rezidense
  • harmadik helyezett: Radovics Tibor, az Onkológiai Osztály szakorvosjelöltje
  • szakdolgozói kategóriában megosztott első helyezett lett: Csepeli Bernadett Anna és Cseh Ágnes, mindketten a Fejlődésneurológiai Osztály gyógytornászai

Idén is elbúcsúztattuk nyugdíjba vonuló kollégáinkat, megköszönve az évekig, évtizedekig tartó áldozatos, kitartó munkájukat. Köszönetet érdemelnek mindenért, amelyet a Szent Margit Kórház működéséért, fejlesztéséért, a betegek gyógyulásáért tettek.

Nyugdíjba vonultak:

• Szabóné Adámi Éva, Krónikus Belgyógyászati Osztály ápolónő