Intézményünkben idén hatodik alkalommal került megrendezésre “Infekciókontroll a Szent Margit Kórházban” oktató program az ellátásban dolgozó kollégák (szakdolgozók és orvosok) részére.
A két részből álló program első részében dr. Végh Erzsébet kórházhigiénikus főorvos asszony tartott előadást a nosocomiális fertőzésekről, a védőeszközök használatáról, illetve bizonyos kórokozók terjedési módjáról.
A program második felében a Hartmann Rico Magyarország cég “Kézhigiéne lépésről lépésre” oktatóprogramját ismerhették meg a kollégák. Ezzel egyidőben a résztvevők kipróbálhatták a Hand in Scan készüléket, használatával megtudhatták, hogy a sikerült-e a tanultak alapján megfelelően fertőtleníteni a kezeiket.
A helyben szervezett térítésmentes tanfolyam tesztírással zárult, mellyel a szakdolgozók 20 kreditpontot kaptak.