Nagy értékű fejlesztés valósult meg az elmúlt másfél évben a Szent Margit Kórházban az Egészséges Budapest Programnak köszönhetően.
Az intézményünk eddig több, mint 1 Mrd Ft értékű orvostechnológiai és informatikai eszközzel lett gazdagabb. Kiemelt jelentőségű, hogy egy 323,7 millió Ft értékű modern MRI készülék is telepítésre került, amellyel még hatékonyabbá válnak a különféle neurológiai, ízületi, zsigeri és emlő vizsgálatok. Az eszköz esetében a beépítéséhez szükséges kivitelezési munkák elvégzése is megtörtént. Ezen felül modern lélegeztető- és altatógépek, műtőasztalok és traumatológiai ágyak, különféle műtéti és sebészeti eszközök illetve egy új gasztroenterológiai videoendoszkópos rendszer segíti elő a még színvonalasabb betegellátást.
A fejlesztések azonban ezzel korántsem értek véget, a közeljövőben további beruházások várhatók kórházunkban.