Gasztroenterológiai Szakambulancia és Endoszkópos Laboratórium

Dr. Igaz Iván PhD főorvos

Dr. Penyige József főorvos

Dr. Dubecz Sándor főorvos

Az emésztőszervi panaszokkal beutalt betegek első vizsgálata (vizit) itt történik. Ennek során a panaszok kikérdezése, betegvizsgálat és az eddigi leletek áttekintése után megtervezzük a szükséges vizsgálatokat (vérvétel, székletvizsgálatok, hasi ultrahang, endoszkópos vizsgálatok) és ezekre előjegyzési időpontot adunk, illetve megbeszéljük a szükséges előkészítéseket. Amennyiben a probléma természete azt kívánja, kórházi osztályos kivizsgálásra is előjegyezzük a pácienst.

Endoszkópiai Szakambulancia

1032 Budapest, Bécsi út 132. B épület I. emelet 142. szoba

Rendelési idő:

hétfő – péntek     8.00-16.00 óra között – orvosi előjegyzés alapján

A járó-betegként előírt endoszkópos vizsgálatok az előjegyzett időpontban történnek. A vizsgálatokra éhgyomorra, a megbeszélt előkészítést követően kell jelentkezni a Szakambulancián. Ezt követően elvégezzük a szükséges endoszkópos vizsgálatot, a szövettani mintavételt és a beavatkozás után leletet adunk ki, melyet el is magyarázunk. A szükséges gyógyszert felírjuk, a szakorvosi engedélyt (ha a gyógyszer támogatásához szükséges) kiadjuk. Ha szövettan is történt, ennek eredményéért később jelentkezni kell, amit a vizsgáló szakorvossal a páciens ismét megbeszél. Ha krónikus betegség igazolódik a beteget gondozásba vesszük.