Kardiológiai és Kardiológiai Rehabilitációs Osztály

Osztályvezető: dr. Varjú Imre főorvos

Telefon: 430-4800/ 1298-as mellék

Rendelési idő:

hétfőtől – péntekig     07.00 – 09.00 óra között vérvétel (prothrombin ambulancia)

09.00 – 15.00 óra között szakrendelés

A vizsgálatra beutaló és előjegyzés szükséges!

Bejelentkezés és időpontkérés:

telefonon a 430-4800/ 1223-as melléken

A szakrendelésen dolgozó orvosok:

1. Antal Péter helyettes osztályvezető-helyettes, főorvos
  2. Gábeli Tamás főorvos
  3. Márczi Viktória adjunktus
  4. Magony Mónika adjunktus

dr .Sárközi Adrienn adjunktus

Echocardiographiás szakrendelés  (szívultrahang vizsgálat)

Szakrendelés helye: A. épület, IV. emelet 430. szoba

Osztályvezető: dr. Varjú Imre főorvos

Telefon: 430-4800/ 1186 vagy 1223-as mellékek

Rendelési idő:  hétfőtől – péntekig   10.00 – 14.00 óra között

A vizsgálatra beutaló és előjegyzés szükséges!

Bejelentkezés és időpontkérés a szívultrahang vizsgálatra:

telefonon a 430-4800/ 1223-as melléken

Az osztály tevékenysége, beavatkozások

Az osztály az ellátási terület (III. Kerület) speciális kardiológiai ellátást igénylő (ritmuszavarok, szívizombetegségek, koszorúsér-betegség, szívizominfarktus, billentyűbetegségek, szívelégtelenség, pacemaker – szívritmusszabályozó beültetés, szívműtét utáni állapotok) betegeit, illetve a terület (III. Kerület, a Dunakanyarral kibővítve) általános belgyógyászati ellátást igénylő betegeit látja el.

Az osztályos feladatok mellett a kórház társosztályai számára kardiológiai konzíliumot adunk, ill. kardiológiai szakvizsgálatokat végzünk, így: Holter – a szív elektromos tevékenységének folyamatos, 24 órán át tartó rögzítése, amely a mindennapos megszokott tevékenység közben zajlik, Echocardiographia – a szív ultrahangos leképezésen alapuló fájdalommentes vizsgálata, Transoesophagealis echokardiographia – szív és vérerek ultrahangos vizsgálata a nyelőcsövön keresztül, Kerékpár- és futószalagos ergometria – módszer amivel a szervezet által végzett munka mennyiségét mérik, fizikai terhelés alatt, megfigyelve a vérellátás zavara következtében kialakuló EKG eltéréseket, továbbá speciális beavatkozásokat végzünk: szívburok csapolás (pericardium punctio), ideiglenes pacemaker beültetés, elektromos és gyógyszeres cardioversio (a szabályos ritmus helyreállítás).

Betegfelvétel rendje

A sürgősségi betegfelvétel napi 24 órában történik.

A nem sürgős, kivizsgálást, gyógyszeres beállítást, kezelést, stb. igénylő betegek felvétele előjegyzés alapján történik, amit a háziorvos kérhet a 250-24-20/223 telefonszámon.
VIP szobák

A mindenkori kapacitás függvényében mód van térítéssel (jelenleg napi 12000 Ft/szoba) igénybevehető egyágyas komfortos szobákban történő elhelyezésre is. Ezekből négy áll betegeink rendelkezésére. A szobák saját fürdőszobával és toilettel, hűtőszekrénnyel, televízióval és telefonnal felszereltek.

Szt. Margit Kórház Kardiológiai Alapítvány
Adószám: 18123508-1-41

Az alapítvány azzal a céllal lett életre hívva, hogy a befolyó támogatások segítségével olyan beszerzéseket és beruházásokat tudjunk megvalósítani, amelyek javítják a betegellátás szakmai színvonalát, javítják a betegeinknek nyújtható komfortot és szolgáltatásokat, valamint támogatják dolgozóink szakmai fejlődését.