Az osztály tevékenysége, beavatkozások
Az osztály az ellátási terület (III. Kerület) speciális kardiológiai ellátást igénylő (ritmuszavarok, szívizombetegségek, koszorúsér-betegség, szívizominfarktus, billentyűbetegségek, szívelégtelenség, pacemaker – szívritmusszabályozó beültetés, szívműtét utáni állapotok) betegeit, illetve a terület (III. Kerület, a Dunakanyarral kibővítve) általános belgyógyászati ellátást igénylő betegeit látja el.
Az osztályos feladatok mellett a kórház társosztályai számára kardiológiai konzíliumot adunk, ill. kardiológiai szakvizsgálatokat végzünk, így: Holter – a szív elektromos tevékenységének folyamatos, 24 órán át tartó rögzítése, amely a mindennapos megszokott tevékenység közben zajlik, Echocardiographia – a szív ultrahangos leképezésen alapuló fájdalommentes vizsgálata, Transoesophagealis echokardiographia – szív és vérerek ultrahangos vizsgálata a nyelőcsövön keresztül, Kerékpár- és futószalagos ergometria – módszer amivel a szervezet által végzett munka mennyiségét mérik, fizikai terhelés alatt, megfigyelve a vérellátás zavara következtében kialakuló EKG eltéréseket, továbbá speciális beavatkozásokat végzünk: szívburok csapolás (pericardium punctio), ideiglenes pacemaker beültetés, elektromos és gyógyszeres cardioversio (a szabályos ritmus helyreállítás).
Betegfelvétel rendje
A sürgősségi betegfelvétel napi 24 órában történik.
A nem sürgős, kivizsgálást, gyógyszeres beállítást, kezelést, stb. igénylő betegek felvétele előjegyzés alapján történik, amit a háziorvos kérhet a 250-24-20/223 telefonszámon.
VIP szobák
A mindenkori kapacitás függvényében mód van térítéssel (jelenleg napi 12000 Ft/szoba) igénybevehető egyágyas komfortos szobákban történő elhelyezésre is. Ezekből négy áll betegeink rendelkezésére. A szobák saját fürdőszobával és toilettel, hűtőszekrénnyel, televízióval és telefonnal felszereltek.
Alapítvány
Szt. Margit Kórház Kardiológiai Alapítvány
Adószám: 18123508-1-41
Az alapítvány azzal a céllal lett életre hívva, hogy a befolyó támogatások segítségével olyan beszerzéseket és beruházásokat tudjunk megvalósítani, amelyek javítják a betegellátás szakmai színvonalát, javítják a betegeinknek nyújtható komfortot és szolgáltatásokat, valamint támogatják dolgozóink szakmai fejlődését.