Kardiológiai és Kardiológiai Rehabilitációs Osztály

Főorvos helyettese: Dr. Antal Péter
Második helyettese: Dr. Gábeli Tamás

Főnővér: Bozsó Lászlóné
Az aktuális látogatási feltételekről az alábbi linkre kattintva lehet tájékozódni:
74 ágyas az osztály , ebből :    49 = fekvő  (aktív)
                                                25 = rehabilitáció
                                                  8 = coronária őrző
                                                  2 = VIP szoba egyágyas fizetős, külön fürdőszobával.
                                                         Itt  szintén van központi oxigén.

Látogatási rend:  17.00 – 19.00 óra között

Az osztály orvosai:
Orvos neve Munkakör Épület Mellék
Dr. Varjú Imre osztályvezető főorvos A/4. 1222
Dr. Antal Péter osztályvezető főorvos helyettes A/4.
Dr. Gábeli Tamás főorvos A/4.
Dr. Márczi Viktória adjunktus A/4.
Dr. Kisgyörgy Bálint szakorvos A/4.
Dr. Magony Mónika szakorvos A/4.
Dr. Havel Richárd szakorvos jelölt A/4.
Dr. Jámbor Csaba szakorvos jelölt A/4.
Dr. Olajos Rita szakorvos jelölt A/4.
Dr. Sárközi Adrienn rezidens A/4.
Dr. Mezősi – Asztalos Tímea rezidens
Dr. Mezei Enikő rezidens
Dr. Szabó Tamás rezidens

A B épület I. emelet 119. szobában működik a kardiológiai ambulancia, 7- 15 óráig!
Ide várjuk az előjegyzett ambuláns betegeket, beutalóval. Reggeli időpontban vérvételek (INR) kontroll laborok zajlanak 7:00-8:15 óráig.
Rendel: Dr. Varjú Imre, Dr. Antal Péter, Dr. Gábeli Tamás, Dr. Márczi Viktória és dr. Magony Mónika (telefonon előzetes időpontkérésre van lehetőség)

Transoesophagealis echokardiographia – szív és vérerek ultrahangos vizsgálata a nyelőcsövön keresztül…” , 2019-ben kerül átadásra a digitális ECHO kardiografias laboratórium, ahol “Live3D” készüléken végzünk vizsgálatokat.

Az osztály tevékenysége, beavatkozások

Az osztály az ellátási terület (III. Kerület) speciális kardiológiai ellátást igénylő (ritmuszavarok, szívizombetegségek, koszorúsér-betegség, szívizominfarktus, billentyűbetegségek, szívelégtelenség, pacemaker – szívritmusszabályozó beültetés, szívműtét utáni állapotok) betegeit, illetve a terület (III. Kerület, a Dunakanyarral kibővítve) általános belgyógyászati ellátást igénylő betegeit látja el.

Az osztályos feladatok mellett a kórház társosztályai számára kardiológiai konzíliumot adunk, ill. kardiológiai szakvizsgálatokat végzünk, így: Holter – a szív elektromos tevékenységének folyamatos, 24 órán át tartó rögzítése, amely a mindennapos megszokott tevékenység közben zajlik, Echocardiographia – a szív ultrahangos leképezésen alapuló fájdalommentes vizsgálata, Transoesophagealis echokardiographia – szív és vérerek ultrahangos vizsgálata a nyelőcsövön keresztül, Kerékpár- és futószalagos ergometria – módszer amivel a szervezet által végzett munka mennyiségét mérik, fizikai terhelés alatt, megfigyelve a vérellátás zavara következtében kialakuló EKG eltéréseket, továbbá speciális beavatkozásokat végzünk: szívburok csapolás (pericardium punctio), ideiglenes pacemaker beültetés, elektromos és gyógyszeres cardioversio (a szabályos ritmus helyreállítás).

Betegfelvétel rendje

A sürgősségi betegfelvétel napi 24 órában történik.

A nem sürgős, kivizsgálást, gyógyszeres beállítást, kezelést, stb. igénylő betegek felvétele előjegyzés alapján történik, amit a háziorvos kérhet a 250-24-20/223 telefonszámon.
VIP szobák

A mindenkori kapacitás függvényében mód van térítéssel (jelenleg napi 12000 Ft/szoba) igénybevehető egyágyas komfortos szobákban történő elhelyezésre is. Ezekből négy áll betegeink rendelkezésére. A szobák saját fürdőszobával és toilettel, hűtőszekrénnyel, televízióval és telefonnal felszereltek.

Szt. Margit Kórház Kardiológiai Alapítvány
Adószám: 18123508-1-41

Az alapítvány azzal a céllal lett életre hívva, hogy a befolyó támogatások segítségével olyan beszerzéseket és beruházásokat tudjunk megvalósítani, amelyek javítják a betegellátás szakmai színvonalát, javítják a betegeinknek nyújtható komfortot és szolgáltatásokat, valamint támogatják dolgozóink szakmai fejlődését.