A Szent Margit Kórház jövője

A Szent Margit Kórház jövőjével is foglalkozik a most induló Lokál hetilap, első, a III. kerületieknek szóló száma. A cikkben Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és dr. Badacsonyi Szabolcs a Szent Margit Kórház főigazgatója fejti ki álláspontját, a Budát esetlegesen érintő kórházfejlesztésekről és a Margit Kórház jövőjéről.

A cikkben Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és dr. Badacsonyi Szabolcs a Szent Margit Kórház főigazgatója fejti ki álláspontját, a Budát esetlegesen érintő kórházfejlesztésekről és a Margit Kórház jövőjéről. A polgármester és a kórház főigazgatója egyaránt hangsúlyozta, hogy a főváros teljes budai oldalán kiemelten fontos a fejlesztés és a kapacitások bővítése, hiszen Pesthez képest aránytalanul kisebb a fekvőbeteg-ellátás, ráadásul hiányzik egy korszerű sürgősségi központ is. Azt is megerősítették, hogy az új struktúrában fontos szerepe kell, legyen a Szent Margit Kórháznak, mely Észak-Buda és az agglomeráció ellátásában meghatározó szerepet tölt be. A cikket itt olvashatják.

207644